EĞİTİM MODÜLLERİ

Visa Finansal Futbol bir oyun olmasının yanı sıra öğretici bir araçtır. Eğitim modüllerini okuman finansal bilgi ve becerileri geliştirmeni sağlayabilir. Her yaştan oyuncu bütçe yapma, birikim, harcama ve borçlanma gibi ana kavramları maça hazırlanırken öğrenebilir. Sağdaki kutudan kendine uygun seviyeyi seçip modülleri indirebilirsin. Modüller şu şekilde düzenlenmiştir:

Genel Bakış:

Her modül finansal eğitimin günlük hayata etki ve faydalarını anlatmayı hedefler.

Hedef ve Amaçlar

Bireysel bütçe yönetimi için hedef koymanın önemi, nasıl yapılması gerektiği ve bu hedeflerin nasıl takip edilebileceği aktarılır.

Bütçe ve harcamalar:

Bütçe hazırlamanın püf noktaları; harcama yaparken bütçe sınırları içinde kalabilmek için dikkat edilmesi gerekenler anlatılır.

Birikimler ve yatırımlar:

Birikim yapmak ve birikimlerin zamana karşı korunabilmesi için kullanılabilecek finansal araçlar seviyeye göre uygun detay ve çeşitler ile sunulur.

Borçlanma:

Borçlanmada ve finansal harcama araçlarının kullanımında dikkat edilmesi gerekenler seviyeye göre uygun detay seviyesi ile aktarılır.

EĞİTİMLERİ İNDİRME
Eğitim modüllerini 3 seviye için geliştirdik. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak kendine uygun eğitim modülünü indirebilirsin.
Amatör

Uzman

Profesyonel